Barış Ve Savaş Arasında Belarus’un Nükleer Silahlarla İmtihanı

Barış Ve Savaş Arasında Belarus’un Nükleer Silahlarla İmtihanı

ABONE OL
Mayıs 4, 2023 00:54
Barış Ve Savaş Arasında Belarus’un Nükleer Silahlarla İmtihanı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Putin yaptığı açıklama ile Belarus’a Nükleer Silah göndereceğini açıkladı: durumlar artı9k çok daha fazla kızışmaya ve birbirine girmeye başladı.

Büyük devletlerin arasında yaşanan bu kızışmalar birçok devleti de gerek ekonomik ve gerek siyası olarak her açıdan etkiledi. Rusya’nın bu tavrı birçok ülkenin gündemine de oturdu. Putin bu adımı tamamen İngiltere’ye rest olarak attı. Dünya genelinde süren nükleer silahlarda üst olma çabası da kesintisiz bir şekilde sürmektedir. Putin 1 Temmuza kadar Belarus ile beraber bu hazırlıkların bir şekilde süreceğini etkili bir şekilde nükleer silahların arka planda güvenlik amacı ile duracağı belirtildi.

Bu Haber İle Putin’e Tepkiler Yağıyor

Tüm bu silahlanma ile birlikte dünyanın dört bir yanında Rusya’ya da tepkiler yağmaya başladı. Özellikle Amerika ve İngiltere bu konudaki net tavrını da açık ve net bir şekilde Rusya’ya gösterdiler.

Ayrıca Amerika Rusya’nın henüz böyle bir teknolojiyi ve silahı kullanmaya hazır olmadığı da net ve kesin bir tavırla belirtildi. Rusya nükleer silahlar konusunda güvenliklerini almaya ve bu konuda da ülkesini koruma amacıyla güvenliğini daha da çok arttırmaya devam etmektedir. Aynı zamanda eğer gerekirse Belarus’a nükleer taktiksel silahların değil stratejik silahların da konuşlandırılabileceği söylendi. Bunun için çevredeki tehditlerin artması gibi etkenler durumu daha da çok belirleyici olacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP