Engelli Öğretmen Atamaları Başladı Mı?

Engelli Öğretmen Atamaları Başladı Mı?

ABONE OL
Nisan 3, 2023 20:21
Engelli Öğretmen Atamaları Başladı Mı?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aylardır beklenen engelli öğretmen atamaları geçtiğimiz günlerde duyuruldu. Birçok kişinin merak ettiği bu ataman sonunda geldi. Siz de bu alandan atama bekliyorsanız takvimi takip edebilirsiniz.

Öğretmen atamaları birçok kişinin heyecanla beklediği haberlerden de biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Geçtiğimiz günlerde yapılan 45 bin öğretmen atamasının ardından gözler engelli öğretmen atamalarına çevrildi. Bu atamayı bekleyen birçok öğretmen vardı. Geçtiğimiz günlerde ise sevindirici haber bakan Özer tarafından verildi. Engelli öğretmen ataması için 3500 kontenjan ayrıldığı belirtildi. Bu haber sayesinde birçok kişi mutlu oldu.

Süreç Nasıl İlerleyecek?

Bu süreçte iki aşamalı olarak geçeceği belirtildi. Bu nedenle de süreç oldukça kolay ve sorunsuz bir şekilde geçecek. Eğer siz de kontenjandaysanız iki aşamada süreci geçeceksiniz. İlk Aşama ön başvuru ikinci aşama ise tercih başvuru olacak. Belirtilen tarihler arasında ön başvuruyu eksiksiz bir şekilde yapmalı ve bu başvurunun onaylanmasını beklemek olacaktır. Onaylandıktan sonra siz de çıktısını almalısınız. Engelli öğretmen başvuru onayı tamamlandıktan sonra belirtilen tarihler arasında da tercihin yapılması gerekmektedir.

Tercihi açılan yerler arasından doğru bir şekilde eksiksiz yapmaya özen göstermelisiniz. Ön başvurular ise 3 ve 7 Nisan tarihleri arasında alınacak. Bu öğretmenlerin e KPSS sınavına girmiş olmaları da gerekmektedir. Siz de süreci ve takvimi iyi bir şekilde takip ederek en kısa sürede gerekli başvuruyu yapabilirsiniz.

Tercih Sürecinin Başlaması

Tercih süreci bu noktanın en önemli aşamalarından biri olarak da karşımıza çıkmaktadır. Tercihleri doğru bir şekilde yapmak ve adayların puanlarına uygun bir şekilde tercih planlaması yapması da önemle dikkat edilmesi gereken hususlardan biridir. 12 ve 15 Nisan arasında yapılacak olan tercih sonuçları ise 25 Nisanda açıklanacak. Tercihi son güne bıkarak işinizi ertelemeyin ve en erken şekilde süreci tamamlayın.

Aynı zamanda tercih yaparken e KPSS puanınızı da dikkate alarak ona bağlı bir şekilde tercih yapmalısınız. Eğer puanınız yüksekse açılan iyi yerleri yazabilirsiniz. Düşük puanda ise tercih edilmeyen yerleri yazarak işinizi garantiye alabilirsiniz.

Göreve Ne Zaman Başlanacak?

Milli eğitim bakanlığı geçtiğimiz günlerde takvimi detaylı bir şekilde yayımladı. Siz de bu takvimi takip ederek süreç hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Her iki öğretmen ataması da 12 Eylülden itibaren göre başlatılacak. Nisan ve mayıs ayları arasında ise atama süreçleri tamamlanacak.

Birçok aday öğretmen tercih sonuçlarını nisan ve mayıs aylarında öğrenirken görece ise 1 Eylülden itibaren başlayacaklar. Bu sayede siz de aday iseniz süreci iyi bir şekilde takip ederek bu konu hakkında detaylı bilgi alabilir ve sürece göre hareket edebilirsiniz. Engelli öğretmen alımı ile birçok öğretmen mesleğine ve ideallerine kavuşacak. Sabırsızlıkla beklenen atamayı siz de düzenli olarak takip edebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP