Erdoğan’ın Adaylığına İlişkin YSK Açıklaması

Erdoğan’ın Adaylığına İlişkin YSK Açıklaması

ABONE OL
Nisan 4, 2023 18:06
Erdoğan’ın Adaylığına İlişkin YSK Açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlerleyen zamanlarda merakla beklenen seçim haberinde kimleri aday olacağı da merak konusu olan konulardan biriydi. Yüksek seçim kurulu da Sayın Erdoğan’ın 3. kez aday olmasına seçime girebilir izni verdi.

Birçok kişinin merakla beklediği ve kime oy vereceğini düşündüğü bu süreçte akıllardaki sorulardan biri de Sayın Erdoğan’ın 3. Kez seçime girmesinin yasal olup olmadığıydı. Ancak seçim konusunda en yüksek mertebe olarak YSK bu konuda da net bir açıklama yaparak tartışmayı sonlandırdı. Bu süreçte adaylığa engel bir durumun da ortaya çıkmadığı görüldü. Başkan ise bu seçimde de Cumhur İttifakından aday olacak.

Hukukçular Bunun Yasal Olmadığını Savundu

Her ne kadar bunun yasal olmadığına dair bir kanun olduğu savunulsa da aslında kanunen böyle bir durumun olmadığı ortaya çıktı. YSK anayasayı kontrol ederek gerekli düzenlemeler de yaparak bu süreçte net bir açıklamada bulundu. Bu durum kanuna uygun olduğunu ve başvuru yapılabileceğini söyledi.

Çıkan bu karar ile birçok kişi tepki göstermeyi bıraktı. Son merci olan seçim kurulu bir konuda net açıklama yaparak net bir şekilde açıklamaya kavuşturdu. 2023 yılının Cumhur ittifakı olan Erdoğan birçok yanlısı tarafından da desteklenmeye devam etmektedir. 2023 yılı seçim adayları ile birçok kişinin bu seçimi merakla beklediğini görmekteyiz.

Oldukça Baş Başa Geçecek Bir Seçim Süreci

Bu seçim süreci birçok kişiyi meraklandırmaktadır. Hangi tarafın yoğunlukta olacağı ya da seçimin ikinci tura kalıp kalmayacağı da merak edilenler arasında yer almaktadır. Bu konuda detaylı bilgiyi ise hepimiz bekleyip göreceğiz. Oldukça heyecanlı geçecek bir seçim süreci bizleri bekliyor 14 Mayıs akşamı herkes bu soruya bir yanıt bulacak ve kimin kazandığını görecek.

Unutulmayan yıllardan biri olacak bu yıl seçim yılı olarak da insanların merak ettiği şeylerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Siz de bu konuda merak ediyorsanız haberlerimizi güncel olarak takip edebilirsiniz. Tamamen yasal olma aday süreci ile YSK’nın tavrı ise bu konudaki son nokta oldu. Böylece akıllardaki soru işaretleri de cevap buldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP