EYT İçin Son Dakika Haberi Eylülde Maaş Yalanı Ortaya Atıldı

EYT İçin Son Dakika Haberi Eylülde Maaş Yalanı Ortaya Atıldı

ABONE OL
Nisan 3, 2023 16:02
EYT İçin Son Dakika Haberi Eylülde Maaş Yalanı Ortaya Atıldı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzun yıllardır beklenen EYT haberi sonunda Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelendi. Birçok kişinin yüzünü sevindiren bu haber sonrasında ise ilk maaşın eylülde alınacağına bazı haberler dolaşmaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde çıkarılan EYT müjdesi ile birçok kişi sevindi. Emekliliğine sevinen insanlar bu konu ile ilgili gelişmeleri beklemeye başladı. TBMM’de onaylanması beklenen bu müjdenin kanun olarak çıkması bekleniyordu. Geçtiğimiz günlerde emeklilikte yaşa takılanlara müjde geldi. Bu sayede birçok kişi emekli olabilecek. Eğer siz de yaşa takılıyorsanız artık kararlar bağlamanıza gerek yok. Müjdeli haber sonunda geldi.

Emeklilikte Yaşa Takılanlar

Birçok kişi prim günleri dolmasına rağmen yaşları tutmadığı için emekli olamıyordu. Bunun için ise EYT’nin gelmesi gerekiyordu. Geçtiğimiz günlerde bu müjde geldi. Yaşa takılanlar artık emekli olabilecek. Bu sayede birçok emeklilik bekleten insan sevinmeye başladı. Sigorta başlangıç tarihi 9 Eylül 1999 yılından önce olanlar prim ve sigorta şartını kapsamış olsa bile emekli olamayanları kapsamaktadır. Bu sayede birçok kişi emekli olma müjdesi aldı.

Geçtiğimiz günlerde çıkan haberlerde ise EYT ilk maaşların eylülde ödeneceği söylendi. Ancak bu durum tamamen yanlış. 15 Nisana kadar EYT ödemelerinin yapılacağı resmi taraflarca açıklandı ortada dolaşan bu yalan haberin gerçek olmadığını duyan EYT mağdurları ise sevince boğuldu.

EYT Başvuru Şartları Nelerdir?

Emeklilik için prim günü, sigortalılık süresi ve yaş şartı gibi kriterler bulunmaktadır. EYT’liler ilk iki şartı yerine getirmişlerse bu durumda diğer şartlara bakılmaksızın emekli olabilecekler. Emeklilikte yaş bekleyenlerin bu müjdeden en kısa sürede yararlanacağı da belirtildi.

Bu SSK’lılar için 5000 prim günü, kadınlarda 20 yıl, erkeklerde 25 yıl sigortalılık süresi. BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı’nda kadınlarda 20 tam yıl (7200 prim günü), erkeklerde 25 tam yıl 9000 prim günü olarak belirtildi. Eğer siz de tüm bu koşulları sağlıyorsanız emekli olmak için artık önünüzde yaş engeli kalmadı. Gerekli başvuruları yaparak siz de en kısa sürede emekli olabilirsiniz.

Çoğu Kişinin Merak Ettiği İlk Maaşlar Ne Zaman Yatacak?

Bu müjdeyi alanların en büyük merakı ise maaşların ne zaman yatacağını öğrenmekti. Süreçte bazı kişiler maaşların eylül ayına kalacağını söylese de aslında maaşların nisan ayının ortasında çoğu kişiye yatılırmış ve işlemlerin de neredeyse bitmiş olacağını duyurdu. Resmî açıklama yapılan bu konu sayesinde halk da Eylül’e kadar beklemek zorunda kalmadığını öğrendi.

Birçok kişinin çok sevinerek aldığı bu haber ile en kısa sürede emekli maaşlarını da almaya başlayacaklar. Siz de yaşa takılıyorsanız artık daha fazla beklemenize gerek yok. EYT maaş ödemeleri de sizler için en kısa sürede yapılacak. Bu konuda resmi açıklamaları da dinleyerek sürece göre hareket edebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP