Getir Kurye Başvuru Ve Şartları, Aylık Kazancı Nedir? 2023 Net Maaş

Getir Kurye Başvuru Ve Şartları, Aylık Kazancı Nedir? 2023 Net Maaş

ABONE OL
Mayıs 4, 2023 00:42
Getir Kurye Başvuru Ve Şartları, Aylık Kazancı Nedir? 2023 Net Maaş
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurye olarak çalışmak isteyen kişilerin en fazla tercih ettikleri platformlardan biri de Getir olarak karşımıza çıkıyor. Bu kapsamda Getir kurye başvuru yapmak için kişilerin sağlaması gereken belirli şartlar da mevcut olmaktadır. Bu şartları sağlayan ve çalışmaya karar veren kişilerin başvuru için iki farklı yöntemi kullanmaları yeterli olacaktır.

Bu kapsamda ilk olarak Getir uygulaması üzerinden kişi kurye bölümüne girerek başvuru formunu doldurmakta ve bu şekilde ön hazırlığı tamamlayarak gelecek haberi beklemektedir. Bu başvuru yöntemlerinden ilkidir.

Bunun dışında da kişi bulunduğu ilde kendine en yakın olan Getir bürosuna giderek başvuru yapmak istediğini belirtirse İnsan Kaynakları ile görüşme sağlanacak ve ilgili form bu şekilde de doldurulabilecek ve iş başvuru süreci başlatılacaktır.

Getir Kurye Olmak İçin Hangi Şartlar Sağlanmalı?

Kurye olarak Getir üzerinde çalışmak isteyen kişilerin başvuru öncesinde sağlamaları gereken şartlar mevcuttur. Bu şartlar sağlandığı takdirde herhangi bir sorun söz konusu olmadan başvuru gerçekleşmekte ve kişi işine başlayabilmektedir. Bu anlamda bakıldığında Getir kurye başvuru şartları;

  1. 18 yaşını doldurmuş olmak ve en az lise mezunu olmak,

  2. Aktif olarak motor kullanma becerisine sahip olmak A1 ve A2 ehliyetine sahip olmak,

  3. Takım çalışması kapsamında becerikli olmak

  4. Şahıs şirketi açmak

  5. Kendi motoruna sahip olmak

Genel olarak bu şartlar sağlandığı zaman kişi doğru bir şekilde başvurusunu da gerçekleştirdiyse genellikle işe başlaması sağlanmaktadır.

Getir Kurye Ne Kadar Maaş Alıyor?

Getir Kurye olarak çalışan kişilerin iki ayrı seçeneği bulunmaktadır. Bu kapsamda sigortalı kurye ve esnaf kuryenin aldığı maaşlar kendi içerisinde değişiklik göstermektedir. Bu şekilde bakıldığında standart sigortalı Getir kurye maaşları 14.500 TL olarak hesaplanırken aynı şekilde esnaf olarak çalışan kuryelerin maaşları da 18.000 TL olarak hesaplanmaktadır. Bu genelde paket başına ücretlendirmeler ile değişiklik göstermektedir. O nedenle bu maaşlar sabit olarak düşünülmemelidir. Artma ve azalma söz konusu olabilmekte ve tamamen kişiye bağlı olarak değişmektedir.

Getir Kurye Hangi Ehliyet İstiyor?

Getir kapsamında çalışarak kuryelik mesleğini icra etmek isteyen kişilerin belirli bir ehliyeti bulundurmaları gerekmektedir. Bu kapsamda bakıldığında kişilerin aktif şekilde araç kullanmalarına engel bir durum söz konusu olmamalıdır. Bunun yanında en az 2 yıl bu deneyime sahip olmuş olan kişiler bu alanda çalışabilmektedirler. Ehliyet söz konusu olduğunda da tercih dâhilinde A sınıfı ehliyete sahip olan kişiler bu iş için tercih edilebilmektedir. Genellikle A1 ve A2 ehliyet tercih sebebi olmaktadır.

Getir Esnaf Kurye Ne Kadar Vergi Öder?

Getir üzerinde esnaf kurye şeklinde çalışacak olan kişiler Getir iş başvurusu yapmadan önce bilmelidirler ki açacakları şahıs şirketi kapsamında aylık olarak ödemeleri gereken vergi yükümlülükleri bulunmaktadır. Bu açıdan bakıldığında kazanç kapsamında kişilerin devlete ödedikleri vergi miktarı belirlenmektedir. Bu vergi genel olarak % 15 oranında belirlenmiştir.

Getir Kurye Kaç Saat Çalışır?

Esnek çalışma saatlerinin söz konusu olduğu Getir Kurye mesleğinde günde 8 ila 15 saat çalışma ön görülmektedir. Bu anlamda en az 8 olmak şartı ile kişiler gelir hedefleri kapsamında daha fazla da çalışarak ücretlerini yükseltebilmektedirler.

Getir Saatlik Ücret Ne Kadar?

Genel olarak bakıldığında paket başı ücret dışında Getir esnaf kurye ücretlendirmeleri saatlik olarak da değişmektedir. Net fiyat bilgisi için kurum ile görüşme sağlanması gerekse de genel kanı kapsamında saatlik 55 TL gibi bir kazanç durumu söz konusu olmaktadır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP