Kraliyet Ailesi Vergi Vermeden 1 Milyar Kazanç Elde Etti! Halk Bunu Hoş Karşılamadı!
  • Yeniçağ Haber
  • DÜNYA
  • Kraliyet Ailesi Vergi Vermeden 1 Milyar Kazanç Elde Etti! Halk Bunu Hoş Karşılamadı!

Kraliyet Ailesi Vergi Vermeden 1 Milyar Kazanç Elde Etti! Halk Bunu Hoş Karşılamadı!

ABONE OL
Mayıs 4, 2023 00:52
Kraliyet Ailesi Vergi Vermeden 1 Milyar Kazanç Elde Etti! Halk Bunu Hoş Karşılamadı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Aynı zamanda İngiliz gazetesi tarafından yapılan bir araştırmada iki dükaklığın gelirlerinin de doğrudan kraliyet ailesinin cebine gittiği ortaya çıktı. Bu da durumları daha çok kızıştırdı. Halk bu konuda tavrını ve tepkisini ortaya koymaya devam ediyor. Vergi ödemeden bu kadar kar elde etmeleri hiç hoş karşılanmadı.

Aynı zamanda profesyonelce işletilen emlak imparatorlukları da faaliyet göstermeye devam etmektedir. Londra’nın lüks işletmelerinin çoğuna sahip olan kraliyet ailesi tüm bu emlak gelirlerine rağmen vergi ödememeye de devam etmektedir. Aynı zamanda dükaklıklar için de kraliyet ailesi şirket vergisi ya da sermaye kazancı ödemedikleri de ortaya çıktı.

3. Charles Tüm Gelirleri Avantajına Dönüştürdü

Parlamento arşivlerinde kayıtlara geçen bu emlak hesapları 2. Elizabeth’in saltanatı boyunca elde ettiği gelirleri de göstermeye devam etmektedir. Oğlu ise bu gelirlerden dük sıfatı ile yararlanmaya devam etmektedir. Bu sıfatla yapmış olduğu kar İngiltere halkının da tepkilerine yol açmaktadır.

Enflasyon ayarlamalarına göre düzenlenen bu gelirler geçtiğimiz aylarda da büyük gelir getirmeye devam etti. 3. Charles’ın 1,2 sterlinlik geliri iki dükalıktan geldi. Bu da oldukça yüksek bir kar marjı olarak da ortaya çıktı. 3. Charles kar geliri halk tarafından eleştiri yağmuruna tutulurken belli bir taraf için de sorunsuz karşılandı.

İki Dükalıkta Devasa Maliyete Sahip!

Her iki dükalıkta çok büyük hektarlık arazilere sahiptir. Otomatik gelirleri ise tahtta oturana aktarılmaktadır. Mülkün yalnızca birinin değerinin ise 652 milyon değerinde olduğu belirtildi. Diğer dükalığın değeri de henüz hesaplanmadı. Burası da 52 bin hektarlık araziyi kapsamaktadır. Burası resmi olarak da manevi olarak da oldukça değerli yerler olarak karşımıza çıkmaktadır. Birçok kişi bu yerlerden elde edilen getire büyük tepki gösterdi. Ancak kanunen bu yerin geliri tahtta bulunan erkek varise aktarılmaya da devam etmektedir. Bu nedenle daha fazla kraliyet ailesi dükalık geliri olacağı yönünde de konuşmalar mevcuttur. Halk bu konuda tepkisini koymaya kesintisiz devam etmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP