ÖBA Üzerinden Verilen Eğitimler Yeniden Erişime Açılmıştır

ÖBA Üzerinden Verilen Eğitimler Yeniden Erişime Açılmıştır

ABONE OL
Mayıs 4, 2023 00:48
ÖBA Üzerinden Verilen Eğitimler Yeniden Erişime Açılmıştır
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu yazımızda eğitim alanında yapılmakta olan gelişmelerden biri olan ÖBA eğitimleri erişime açılıyor konusunda bilgi verilmektedir. ÖBA eğitimlerinin süreçleri ve de ne zamana kadar devam edeceği hakkında bilgi aktarılmıştır.

ÖBA Eğitimleri Var Mı?

15 ve 20 Nisan’daki ara tatil ile birlikte çocuklar için gerekli olan ÖBA ile eğitimler ve dersler yeniden verilmektedir. Tatillerde meslekteki çalışma dönemlerinde öğretmen bilişim ağı üzerimden çocuklar için dersler ve de eğitimler verilmektedir. Yoğun şekilde talep edilmekte olan ÖBA yeniden erişime açılmış ve de öğrencilerin girmesi kolay olmaktadır.

Milli Eğitim Bakanı olan Mahmut Özer yaptığı açıklama ile öğretmenlerin 6 gün süren ara tatillerinde ÖBA ile eğitim vermesi ve de derslere katılması mümkün olmuştur. Bundan dolayı ÖBA eğitimleri ne zamana kadar verilecek? Konusunda da öğrenciler ve öğretmenler için belirlenmekte olan bu süre 30 Nisan gününde son bulmaktadır.

Tatilde ÖBA Erişime Açık Mı?

Öğrencileri ve de öğretmenleri ilgilendirmekte olan tatiller için ÖBA erişimi açık durumdadır. Şu an aktif şekilde kullanılmakta olan ÖBA yoğun olarak talep görmüştür. 6 gün gibi kısa bir süre içerisinde öğrenciler 8 milyon saat eğitim almıştır. En az bir eğitime katılmakta olan öğretmenlerin sayısı 474 bin 663, en az iki derse katılanların sayısı 205 bin 497 olmuştur.

Tatilde ÖBA erişime açık mı? konusunda ise ÖBA’nın öğrenciler ve de öğretmenler için hazır olduğunu bu nedenle de istedikleri zaman erişim sağlayabileceklerini belirtmek mümkün olur. ÖBA ile verilmekte olan eğitimlerde 30 NİSAN 2023 yılına devam etmektedir. Öğretmenlerin bu tatil boyunca 15 ve 30 Nisan arasında en az bir derse katılım sağlaması ile birlikte mesleki çalışmalarını yapmış sayılacakları mümkündür.

ÖBA Eğitimleri Ne Zaman Bitecek?

Öğretmenlerin ve de öğrencilerin aktif şekilde erişimine açılmış olan ÖBA sistemi ile dersler verilmekte ve öğrencilerin derslere katılımı söz konusu olmaktadır. ÖBA eğitimleri ne zaman bitecek? Konusunda ise bu eğitimler için son gün 30 Nisan 2023 olarak belirlenmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP