Süs Balığı Üreterek Para Kazanma

Süs Balığı Üreterek Para Kazanma

ABONE OL
Mayıs 4, 2023 00:44
Süs Balığı Üreterek Para Kazanma
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Para kazanmak için ev içerisinde yapılabilecek işlerden birisi de akvaryum balıkları olarak da adlandırılan süs balıklarının üretimini sağlamaktadır. Doğru şekilde bakım ve üretim gerçekleştirildiğinde herhangi bir işletme kurmadan, bunların giderleri ile uğraşmadan evden bu hizmet ile oldukça güzel paralar kazanılabilmektedir. Eğer işler talep edilen gibi ilerlerse de daha büyük bir balık çiftliği kurulması, çok daha geniş kazançlara yardımcı olacaktır.

Süs Balığı Üretimi Süreci İle Nasıl Para Kazanılır?

Öncelikle bu işe girmek için balıkların maliyetleri, satışları ve bakımları iyi hesaplanmalıdır. Bunun yanında giderler ile birlikte doğru bakım yapabilmek ve satışı doğru şekilde yönetebilmek de önemlidir. Doğru bakım ile hayvanlara eziyet etmeden süreç sağlıklı şekilde yönetilebilir. Bakım sonrasında dikkat edilmesi gereken durum satış için doğru kanalların seçilmesi ve bu şekilde işlemlerin yürütülmesi olacaktır. Bunun için de üretim tankları, filtre ve motor, balık yem, yardımcı malzemeler de temin edilmelidir.

Süs Balığı Türleri

Süs balıkları satışı doğru şekilde gerçekleştirildiğinde oldukça güzel para kazandırmaları ile bilinmektedir. Burada önemli olan doğru balığın seçilmesidir. Genel olarak bakıldığında para kazandıran akvaryum balıkları şu şekilde söylenebilir;

  1. Melek balığı

  2. Japon balığı

  3. Sarı prenses

  4. Lapistes

  5. Beta

Bunlar bakımı ve üretimi en kolay gerçekleştirilen balıklardandır. Diğerleri de mevcut olmasına rağmen başlangıç için bu türler seçilebilir.

Süs Balığı Bakımı Nasıl Olmalı?

Süs balıklarının bakımı için ısıtıcı, filtre, tank gibi ek malzemelere ihtiyaç duyulmaktadır çünkü süs balıklarının üretimi akvaryumlarda gerçekleştirilmektedir. Bu anlamda her balığın farklı koşullarda yaşadığı göz önünde bulundurularak hangi para kazandıran balık türleri üzerinden üretim yapılacak ise o şekilde bir planlama sağlanabilir.

Süs Balığı Üretimi Kazancı Ne Kadar?

Genel olarak bakıldığında bir süs balığının fiyatı 20 ila 200 TL arasında değişiklik göstermektedir. Bunun elektrik, su ve yem giderleri de eklenerek satış sonrası net bir gelir elde edilebilir. Öncelikli olarak doğru türün seçilmesi uygundur. Lapistes fiyatı en uygun olan ve evde balık üretimi konusunda bakımı en kolay olan balıklardandır. Bunlar seçilerek bir düzenleme yapılabilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP