Yüzmede Milli Takım ve Olimpiyat Seçimleri Başladı

Yüzmede Milli Takım ve Olimpiyat Seçimleri Başladı

ABONE OL
Mayıs 4, 2023 00:46
Yüzmede Milli Takım ve Olimpiyat Seçimleri Başladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bu yazımızda yüzme alanında yapılmakta olan olimpiyatlar ve de yarışlar için seçimlerin başlamasıyla yüzme olimpiyatları hakkında bilgi verilecektir. Milli takım ve de olimpiyat alanında yapılacak olan seçimler aktarılacaktır.

Yüzmede Milli Takım ve Olimpiyat Seçimleri ne Zaman Başladı?

Edirne’de düzenlenmekte olan Türkiye Yıldız – Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar Milli Takım seçmeleri başlamıştır. Edirne’de 27 – 30 Nisan tarihleri arasında geçtiğimiz Ağustos ayında vefat etmiş olan Stefano Nurra anasına düzenlenmekte olan seçmeler başlamıştır.

Türkiye yüzme federasyonu su altı analiz uzmanı Stefano Nurra vefat ettiği için onun anısına olimpiyat ve milli takım seçmeleri başlamıştır. Türkiye Yıldız, Genç ve Açık Yaş Uzun Kulvar milli takım seçmeleri müsabakası bugün başlamıştır. Milli takım ve olimpiyat seçimleri ne zaman? Konusunda ise 27 Nisan ve 30 Nisan arasında seçmelerin devam edeceği belirtilmektedir.

Müsabakalar Nerede Yapılacak?

Bu yıl yapılacak olan yüzme alanındaki olimpiyatların Edirne’de yapılacağıma karar verilmiştir. Türkiye’nin dört bir yanından gelmekte olan 505 sporcunun da katılmış olduğu müsabakada start verilmiştir. Aynı zamanda Avrupa Yüzme Birliği takviminde de yer almakta olan etkinlik 2024 Paris Olimpiyatları akreditesi niteliğini taşımaktadır.

Her sporcu kendi yaş kategorinse bağlı olmakla beraber havuza inmiştir. Müsabakalar başlamış olup Edirne’de kişiler için yüzme alanının açık hale getirildiğini belirtmekte fayda vardır. Müsabakalar nerede yapılacak? Konusunda ise Edirne’nin tercih edildiğini söylemek mümkündür.

Olimpiyatlarda Kaç Kişi Bulunur?

Kişiler tarafından oldukça önem arz etmekte olan ve de Edirne’de başlayan bu olimpiyatlar ve seçinler için birçok kişi Türkiye’nin her bir yanında gelmiştir. Bu organizasyon sayesinde burada seçilecek olan yüzücüler de 2023 yılı boyunca Türkiye’yi temsil edecektir.

Olimpiyatlar ve de seçimler için yaklaşık olarak 500 kişi yer almakta ve yanlarındaki yakınları ve antrenörler ile birlikte bine yakın kişiden bahsetmek mümkündür. Yarışmacılar da anbean olarak istenilen şekilde izlenmesi için canlı şekilde ekrana verilmektedir. Olimpiyatlarda kaç kişi var? Konusunda ise 500’e yakın kişinin sırf olimpiyatlar için geldiği belirtilir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP