Millet İttifakı Seçim Güvenliği İçin Toplanıyor

Millet İttifakı Seçim Güvenliği İçin Toplanıyor

ABONE OL
Mayıs 12, 2023 22:29
Millet İttifakı Seçim Güvenliği İçin Toplanıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Muhalefet liderlerinin sık sık gündeme getirdiği seçim güvenliği ile ilgili uzun süredir toplantılar yapan Altılı masa liderleri tekrar bir araya geldi. Seçime sayılı gün kala tüm çalışmalara masaya gelirken fikir alışverişinde bulunuldu.

Seçimin son 3 günü daha da hareketlenen siyasi partiler ve Cumhurbaşkanı adayları, birbiri ardına toplantılar ve görüşmeler yapmaya devam ediyor.

Son olarak seçim güvenliği için CHP genel merkezinde toplanma kararı alan İYİ Parti, Gelecek Partisi, Saadet Partisi, Deva Partisi ve Cumhuriyet Halk Partisi Liderleri yazılı bir açıklama ile aldıkları kararları kamuoyu ile paylaştılar.

Toplantının Amacı Sandıkların Korunmasıydı

Millet ittifakını oluşturan 6 siyasi parti lideri yaptıkları yazılı açıklama da seçim güvenliği ile ilgili sandık görevli dağılımlarını açıkladılar.

Bu açıklamaya göre 192 bin sandık için 561 bin 977 sandık görevlisi ve gönüllüsünün hazır olduğunu duyurdular. Ayrıca yine sandık güvenliği için gönüllü avukatların da hazır olduğunu belirttiler.

Ayrıca toplantı da 1,5 yıldır sandık güvenliği için yaptıkları çalışmaları ve hazırlıkları tekrar değerlendiren liderler seçime ilişkin son hazırlık ve düzenlemeleri ele aldılar.

2023 Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekili seçimi için bütün kadrolarıyla hazır olduklarını ifade eden liderler demokrasi mesajı verdiler.

Ayrıca Millet İttifakı liderleri 64 milyon seçmenin oy kullanacağını belirterek bütün seçmenlere sandığa gitme çağrısı yaptılar.

Demokrasi adına vaatlerini de paylaşan liderler, adil ve şeffaf yönetim sözü verdiler. Bu seçimin demokrasiye gölge düşürülmeden sonuçlanacağını da eklediler.

Seçimden önce son toplantısını yapan Millet ittifakı başkanları, seçmeni rahatlatacak ve sandığa gitmeye ikna edecek mesajlar verdiler.

Ortak açıklama ile birlikte CHP genel merkezinden ayrılan Millet ittifakı genel başkanlar, ittifak seçmenlerinin beklediği açıklamayı da yapmış oldular.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP