Ev Alacaklara Müjdeli Haber Geldi! İşte Ev İçin Faiz Son Durumu

Ev Alacaklara Müjdeli Haber Geldi! İşte Ev İçin Faiz Son Durumu

ABONE OL
Ağustos 24, 2023 00:04
Ev Alacaklara Müjdeli Haber Geldi! İşte Ev İçin Faiz Son Durumu
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pek çok kişinin hayallerinden biri ev almak olurken, istenen şartların oluşması bir hayli önemli. Ev alacaklar için yeni faiz güncellemesi devreye girerken vatandaşın da gözü kulağı ev kredilerine çevrildi.

Kiradaki artan fiyatlar vatandaşı da ev sahibi olmaya daha iter duruma getirdi. Tabi ki ev sahibi olabilmeleri için mutlaka istenen şartların yerine getirilmesi gerekiyor. Konut arzının daha da fazla artmasını sağlamak için pek çok projelerde devreye girmiş durumda.

Konut üreticilerinin daha da fazla arttırılarak ev sahibi olan kişi sayısının da her yıl biraz daha fazla şekilde ivme kazanmasına yardımcı olunacak. Özellikle vatandaşı en çok ilgilendiren konuların başında ev satın almak için yeterli bir meblağ olmaması denebilir. Fakat istenen tüm şartlar en iyi şekilde hazırlanırken, bundan sonra ev arzının da artmasına yardımcı olunacak.

Daire Sayısında %35 Artışa Geçildi

Daire sayısında her geçen zaman dilimi daha fazla artmaya başladı. Buradaki amaç daire arzının çok daha fazla artış yönüne ulaşması. Özellikle daire sayıları ile ilgili olarak bir kıyaslama yapıldığı zaman geçen seneye oranla çok daha fazla bir artış yaşanıyor.

Üretim aşamasında olan yapılar ile ilgili olarak hala daha aktif bir projeye yer verilmiş durumda. Üreticiler tarafından halkın yararlanabilecek olduğu finansman modeli de devreye sokulmaya çalışılıyor. Bu sayede iş daire satın almak için finansal güce geldiği zaman çeşitli pek çok olanaklar sağlanmaya başlamış olacak.

Satılık Evlerde Fiyatlar Durağanlaştı

Satılık evlere karşı vatandaşın ilgisi geçtiğimiz dönemde çok daha fazlaydı. Bu senenin başından itibaren satılık evlerdeki fiyatlarda da bir durağanlık söz konusu olduğu fark ediliyor.

İşin en çok düşündüren yanlarından biri faizlerin nasıl olacağı konusu. Faiz incelemesi yapıldığı zaman geçtiğimiz döneme oranla finansal süreçlerin durağan bir aşamaya gelmiş olduğu fark ediliyor. Net bir durum olmamakla birlikte şu an ki piyasa değerine göre faizin 1.20 oranlarında olması bekleniyor. Fakat on durum beklenen gibi mi olacak orası muamma. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP