Rusya’dan Zaporijya’ya Saldırı Yapıldı

Rusya’dan Zaporijya’ya Saldırı Yapıldı

ABONE OL
Ağustos 23, 2023 21:41
Rusya’dan Zaporijya’ya Saldırı Yapıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rusya, Ukrayna’nın güneyindeki Zaporijya kentindeki bir işletmeyi vurdu. Rusya’nın saldırısı sonucunda herhangi bir can ve mal kaybının olmadığı ifade edildi. Saldırı sonrasında yangın çıkarken, yangına ekipler tarafından müdahale yapıldı.

Rusya ile Ukrayna arasında kıyasıya çatışma hala daha devam ederken, Rusya cephesinden saldırıların bir yenisi daha eklendi. Buna göre yapılan saldırı sonucunda Zaporijya kentinde bulunan bir işletmeye isabet etmesine neden oldu. İşletmenin düşman tarafından bombalanmasının hemen ardından yangın çıktı. Olay yerine çok sayıda kurtarma ekipleri gelirken, toplamda 14 konteyner ve araçlarında yandığı tespit edildi.


Can Kaybı Yok!

Rusya tarafından yapılan saldırı sonrasında can kaybı olup olmadığı da merak edilen konulardan biri haline döndü. Fakat Ukrayna yetkili kuruluşları tarafından olayla ilgili olarak açıklamaya yer verildi. Yetkili kuruluşlar tarafından yapılan açıklama sonrasında can kaybının olmadığı ifade edildi.

Rusya tarafından yapılan saldırı sonrasında her ne kadar can kaybı olmasa da konteyner araçlarının da heder olduğu bilgisi alındı. Olay yerine gelen ekipler bir an önce yangının giderilmesi için çalışmalarını hız kesmeden sürdürdü. Özellikle bölgede çıkan yangın, yayılma tehlikesini de beraberinde getirirken ekipler hızlı şekilde çalışmalarını gerçekleştirdi. İtfaiye tarafından yangın söndürülürken, yapılan açıklamada da can kaybının olmadığı dile getirildi.

 

Rusya’nın Hedefi Bu Sefer Ukrayna’nın Güneyi

Rusya Ukrayna’nın pek çok bölgelerini hedef almaya devam ediyor. Öyle ki bunlardan biri de Ukrayna’nın güneyi denebilir. Rusya tarafından hedef alınan Zaporijya’da saldırıdan bir işletme zarar almış oldu. Gerçekleşen olay sonrasında herhangi bir can kaybının olmaması da sevindirici bir diğer gelişmelerden biri olmasına neden oldu.

Rusya Ukrayna savaşı buz kesmeye devam ederken, her iki devlet tarafından yapılan girişimler sonucunda birbirlerine yara vermek için mücadeleler sürüyor. Bunlardan bir yeni örneğini Rusya askeri birlikleri tarafından görmüş bulunmaktayız. Rusya askeri birlikleri tarafından Ukrayna’ya karşı yeni bir saldırı daha yapıldı.

Saldırı sonrasında kamuoyuna bildiri düzenlenirken, herhangi bir mal kaybı durumunun yaşanmamış olduğu belirtildi. Böylelikle can kaybı yaşanmazken sadece 14 araç saldırıdan etkilenmiş oldu. 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP