UEFA’dan Fenerbahçe’ye Ceza Kesildi

UEFA’dan Fenerbahçe’ye Ceza Kesildi

ABONE OL
Ağustos 24, 2023 00:14
UEFA’dan Fenerbahçe’ye Ceza Kesildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fenerbahçe UEFA Konferans Ligi üçüncü liginde Maribor takımıyla karşı karşıya geldi. UEFA Fenerbahçe Konferans Liginde maç çekişmeli şekilde başladı. Maribor deplasmanın da kavga çıkarken, çıkan kavgalardan ötürü Fenerbahçe’ye ceza kesildi.

Takımlarımız Avrupa sahnesinde boy göstermeye devam ederken istenmeyecek bir olaya tanık olundu. Öyle ki Maribor deplasmanında Fenerbahçe rakibine karşı 1-0 üstünlük kurdu. İki takım arasında meydana gelen kargaşa ekipler tarafından dindirilmeye çalışıldı. Dakikalar 32’i gösterdiği esnada iki takım arasında kavga meydana geldi. Kavganın yaşanması ile maç dururken, ortalığın sakinleştirilmesinden sonra maça yeniden devam edildi.

Taraftar arasındaki yaşanan kavganın ardından maç 32. dakikadan itibaren devam etti. Yaşanan bu olaydan sonra da UEFA tarafından yeni bir karara imza atıldı.

UEFA’dan Fenerbahçe’ye Seyirci ve Para Cezası

Merakla beklenen karşılaşmalardan biri Fenerbahçe ve Maribor arasında oldu. İki takım arasında rekabet seviyesi üst düzeyde yaşanırken taraftarlar arasında çıkan kavga ortalığı daha da kızgın hale getirmeye neden oldu.


Yaşanan olay sonrasında Fenerbahçeli taraftarlar tribünü boşalttı. Maç esnasında sürekli olarak anos yapıldı. Sarı Lacivert taraftarlar, bu olaya karşı kayıtsız durmayarak tepki verdi. Olayın daha da ciddi bir boyuta sıçramaması için gerekli güvenlik önlemlerine yer verildi.

İşin en kötü yanlarından biri de Fenerbahçe tarafına gelen ceza oldu. Öyle ki UEFA Fenerbahçe Spor Kulübüne yaşanan kavga ortamından dolayı hem seyirci hem de para cezası kesti. UEFA tarafından Fenerbahçe spor kulübü için kesilen para cezası 30 bin Euro oldu.

Maçta Neler Olmuştu?

Avrupa Liginde mücadelesini sürdüren Türk takımlarından Fenerbahçe ile Maribor arasında maç başlamıştı. Maçın 32. dakikasında Maribor tribündeki bir taraftar Fenerbahçe Tribüne gitti. Bunun üzerine her iki takım taraftarı arasında kavga çıkarken ortalığın sakinleşmesi için anons yapıldı.

Yaşanan hızlı geçen sürecin ardından Fenerbahçe Spor Kulübünün hiç hoşuna gitmeyecek olaylar yaşanmaya başlandı. Yaşanan olayların neticesinde kulübe hem 1 maç seyirci getirmeme cezası kesilirken hem de 30 bin EURO para cezası kesildi. Fenerbahçe Spor Kulübü tarafından açıklama yapılmıştır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP