Almanya İzmir Başkonsolosu Schröer’den Başkan Soyer’e Ziyaret

Almanya İzmir Başkonsolosu Schröer’den Başkan Soyer’e Ziyaret

Almanya İzmir Başkonsolosu Schröer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'i makamında ziyaret etti.

ABONE OL
Eylül 21, 2023 16:37
Almanya İzmir Başkonsolosu Schröer’den Başkan Soyer’e Ziyaret
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Almanya İzmir Başkonsolosu Schröer, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i makamında ziyaret etti. Başkan: “Gelecek, kentlerin dünyası olacak. Frankfurt ve Berlin ile ilişkilerimizi daha da geliştirmek niyetindeyiz” mesajı verdi.

Başkan Soyer: “Her Şey Çok Hızlı Değişiyor”

İklim krizinin önemi her geçen gün daha da anlaşılırken Soyer, konu ile ilgili bazı bilgiler verdi. Ayrıca Sünger Kent projesi hakkında bilgi veren başkan, daha sonra sözlerini şöyle tamamladı; “Her şey çok hızlı değişiyor. Dirençli bir kent yaratmak önceliğimiz” diyerek İzmir için gelecek temalı projelerine önem verdiğini öne sürdü. Ayrıca “Gelecek, kentlerin dünyası olacak. İnsan insana ilişkiler daha da önem kazanacak. Frankfurt ve Berlin ile ilişkilerimizi daha da artırmak niyetindeyiz. Örneğin Frankfurt’ta yatırım forumu yapmak istiyoruz. İzmir’de 2026’da EXPO yapacağız. Avrupa Gençlik Başkenti finalistiyiz. Sizin desteklerinize de ihtiyacımız var” dedi.

Almanya İzmir Başkonsolosu: “Her Türlü Desteğe Hazırız”

Almanya İzmir Başkonsolosu Schröer ilginç bir istatistiğe dikkat çekti. Öte yandan İzmir’de 660 Alman firmasının olduğunu belirterek, bunun yanında birçok Alman kuruluşunun yer aldığını söyledi. Almanya’nın İzmir Başkonsolosu görevinde bulunan Ralf Schröer “Size her türlü desteğe hazırız” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP