Diyarbakır kuyumcuları, Dubai’de hasır bileziğini tanıttı

Diyarbakır kuyumcuları, Dubai’de hasır bileziğini tanıttı

Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mehmet Yüksel ile birlikte 60 esnaf, Dubai'ye kentin hasır bileziğini tanıtmak için gittiler.

ABONE OL
Eylül 29, 2023 15:22
Diyarbakır kuyumcuları, Dubai’de hasır bileziğini tanıttı
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Diyarbakır kuyumcuları Dubai’de bir ilke imza attı. Diyarbakır Kuyumcular ve Sarraflar Odası Başkanı Mehmet Yüksel ile birlikte 60 esnaf, Dubai’ye kentin hasır bileziğini tanıtmak için gittiler. Yüksel ve esnaflar bir takım görüşmelerin ardından, Diyarbakır’a has olan Hasır Bileziğ’in adını Dubai’de duyurdular. Diyarbakır’ın ekonomisine ve sektöre katkı sağlanması amaçlanan girişim, ülkede takdir topladı. Başkan, Dubaili iş adamlarını Diyarbakır’a davet ederek bu durumu daha da ikili ilişkilere çevirmek istedi. İlişkilerin geliştirilmesi ve sektöre katkı sağlanması konusunda çalışmaların devam edeceğini söyleyen Yüksel, önemli bir adım attıklarını belirtti.

Yüksel: Diyarbakır’da altın fuarımız olacak

Yüksel ile birlikte 60 esnaf orada iş adamları ile bir araya gelip, Diyarbakır’a davet ettiklerini söylediler. Öte yandan başkan “Diyarbakır’da altın fuarımız olacak. Dubaili dostlarımızla görüşmeler gerçekleştirdik, kentimizi ve hasır bileziğimizi anlattık. İlişkilerimizi daha da geliştirip sektörümüze, kentimize ve ülkemize katkılar sunmaya devam edeceğiz” diyerek, fuar için ışık yaktı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP