Faruk Fatih Özer Cezası Belli Oldu: Thodex Olayında Ceza Kararı Açıklandı

Faruk Fatih Özer Cezası Belli Oldu: Thodex Olayında Ceza Kararı Açıklandı

Kripto para borsaso Thodex'in kurucusu olan Faruk Fatih Özer'in yargılandığı dolandırıcılık davasında ceza kararı açıklandı. Faruk Fatih Özer'e 11 bin 196 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi. Dava ile ilgili 4 sanığında tahliyesine kararı verildi.

ABONE OL
Eylül 8, 2023 00:51
Faruk Fatih Özer Cezası Belli Oldu: Thodex Olayında Ceza Kararı Açıklandı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kripto para borsaso Thodex’in kurucusu olan Faruk Fatih Özer’in yargılandığı dolandırıcılık davasında ceza kararı açıklandı. Faruk Fatih Özer’e 11 bin 196 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası verildi. Dava ile ilgili 4 sanığında tahliyesine kararı verildi.

Arnavutluk Adalet Bakanlığı tarafından Faruk Fatih Özer’in iadesi Türkiye’ye sağlanmıştı. Türkiye’de tutuklanan kripto para borsası Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in de kişiler arasında bulunduğu 7’si tutuklu 21 sanığın dolandırıcılık yaptıkları nedenle yargılandığı davada cumhuriyet savcısı dava mütalaasını açıkladı.

Duruşma Anadolu 9. Ağır Ceza Mahkemesinde gerçekleştirildi. Faruk Fatih Özer‘in de içlerinde bulunduğu 5 tutuklu sanık ve bazı müşteki kişiler ile avukatlar davaya katıldı.

Savcının 22 sayfalık mütalaasında, 14 Eylül 2017’de kurulan Thodex‘in sermayesinin 400 bin Türk Lirası olduğu ve şirketin en baştan itibaren kripto varlıklara yatırım yapmak isteyen müşterileri aldatmak, dolandırmak kastıyla kurulduğunun anlaşıldığı belirtildi.

Mağdurların Toplam Zararı

Dosyada, 2 bin 27 mağdurun toplam zararının 257 milyon 862 bin 432 Türk Lirası olduğu belirtildi.

Karar

Ortalama 11 saatlik sürecin geçtiği duruşmada sonuç karara geldi. Adalet Bakanlığı tarafından tutuklu tutulan sanıklar Faruk Fatih Özer, Güven Özer ve Serap Özer’in, “nitelikli dolandırıcılık”, “örgüt kurma, yönetme ve örgüte üye olmak” ve “mal varlığı değerlerini aklama” suçlarından toplamda 11 bin 190 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP