Silpat nedir? Nerelerde kullanılır? 250 Dereceye Dayanıklı!

Silpat nedir? Nerelerde kullanılır? 250 Dereceye Dayanıklı!

Silpat nedir ve ne işe yarar diye merak edenler oluyor. Mutfaklarda kullanılan bu basit ama etkili maddeyi gelin birlikte inceleyelim.

ABONE OL
Eylül 26, 2023 23:55
Silpat nedir? Nerelerde kullanılır? 250 Dereceye Dayanıklı!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Silpat nedir ve ne işe yarar diye merak edenler oluyor. Mutfaklarda kullanılan bu basit ama etkili maddeyi gelin birlikte inceleyelim. Silpat malzemesi, silikondan yapılmış yapışmayı önleyici bir çeşit fırın kağıdı olarak kullanılır. Yüksek ısıya dayanıklı yapısı, kullanımı pratik ve ucuz olması açısından hanımlar tarafından çokça tercih edilmektedir.

Silpat nedir? Nerelerde kullanılır?

silpat

Kısaca bu malzeme, silikondan yapılmış yapışmayı önleyici bir çeşit fırın kağıdıdır. Tek bir silpat kağıdı, 2.000 ila 3.000 kez kullanılabilir. Bu nedenle ekonomik açıdan çok verimli bir üründür. Öte yandan 40°C ila 250°C arasındaki sıcaklıklarda kullanılabilir. Bu yönü ile dayanıklı bir malzemedir, diyebiliriz. Peki nerelerde kullanabilirim? Dediğinizi duyar gibi olduk! Pizza hazırlama işlerinde veya fırın altlığı olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca ham maddesi ise yapışmaz matlar fiberglas ve silikondur. Pratik ve dayanıklı olması bundandır.

Son olarak sizlere bir tüyo; fırındaki ürününüzün altını yakmadan veya üstü yanmadan mükemmel sonuçlar elde etmek istiyorsanız bu malzemeyi mutlaka kullanmanızı öneririz. Ayrıca, silpat pişirme matı’nın yağ veya yağlama gerektirmez.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP