Starlink BTK’ya Başvurdu! BTK ve SpaceX Yetkilileri Bir Arada

Starlink BTK’ya Başvurdu! BTK ve SpaceX Yetkilileri Bir Arada

Starlink BTK 'ya başvurunca, Türkiye'nin teknoloji gündemi değişti. Geniş bant internet hizmeti sağlamak amacıyla yörüngede bulunan SpaceX'in Starlink uyduları artık ülkemizde de mi aktif olacak?

ABONE OL
Eylül 21, 2023 16:38
Starlink BTK’ya Başvurdu! BTK ve SpaceX Yetkilileri Bir Arada
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Starlink BTK ‘ya başvurunca, Türkiye’nin teknoloji gündemi değişti. Geniş bant internet hizmeti sağlamak amacıyla yörüngede bulunan SpaceX’in Starlink uyduları artık ülkemizde de mi aktif olacak? Herkesin aklındaki tek soru bu! Öte yandan BTK ve SpaceX yetkililerinin bir araya gelmesi herkesi heyecanlandırdı.

Musk: “HENÜZ ONAY ALMADI”

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı olarak görev yapan Ömer Fatih Sayan toplantı sonucunda, 25 Eylül Pazartesi günü haberleşme sektörünün görüşünü almak için değerlendirme toplantısı düzenleyeceklerini bizzat duyurdu.

Hatırlarsanız Kahramanmaraş depremleri sonrasında Elon Musk’a Starlink uydularını gönderip gönderemeyeceği sorulmuştu. Musk soruya “Starlink henüz Türk hükümetince onaylanmadı. Space X onaylanır onaylanmaz gönderebilir” yanıtını vermişti. Fakat son yapılan toplantıdan ise olumlu haberler geldi. Bakan yardımcısı, toplantının iyi geçtiğini ve alçak yörünge uydu hizmeti veren Starlink’in ülkemizde aktif olup olmayacağı kararını yakında açıklayacaklarını söyledi.

Öte yandan yetkililerin SpaceX ile görüşmesi iyi bir atmosferde gerçekleştiğini bildirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP