Gazze’ye yardım uçaklarını hangi ülkeler gönderiyor?

Gazze’ye yardım uçaklarını hangi ülkeler gönderiyor?

Gazze şuan hiç olmadığı kadar ateş altında ve büyük abluka tüm şiddeti ile devam ederken, yardım uçaklarını sadece iki ülke gönderdi.

ABONE OL
Ekim 13, 2023 12:18
Gazze’ye yardım uçaklarını hangi ülkeler gönderiyor?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gazze şuan hiç olmadığı kadar ateş altında ve büyük abluka tüm şiddeti ile devam ederken, yardım uçaklarını sadece iki ülke gönderdi. Türkiye ve Ürdün dışında şimdiye kadar insani yardım uçaklarını gönderen olmadı. Fakat hazırlık içinde olan kuruluşlar ve ülkelerin olduğu konuşuluyor. Bazı kaynaklar dünya örgütlerinin yardım için uğraştıklarını söylese de, henüz Türkiye ve Ürdün dışında fiili yardım gitmiş değil!

Hangi ülkeler Gazze’ye yardım ediyor?

Türkiye ve Ürdün dışında henüz insani yardım uçağı gönderen olmadı. Fakat Mısır üzerinden bazı yardımların gittiği çeşitli kaynaklarca söyleniyor. Bazı ülkelerin yardımları ise henüz yeni yeni oluşturulmaya başlandı. Fakat en büyük soru işareti ise her kapısı kapalı olan Gazze’ye yardımı nasıl yapacakları yönünde oluşan sorudur. Türkiye ve Ürdün bu sorunu havadan ulaşım ile çözdü. Fakat hava yolu ile İsrail’in sorun yaşatabileceği düşüncesi, bazı ülkeleri tereddüte sokuyor. Fakat Türkiye ve Ürdün bunun için her şeyi göze almış iki ülke olarak öne çıkıyor.

Gazze ye yardım uçakları ürdün türkiye

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP