DOLAR

28,9208

0.08%
EURO

31,4850

-0.1%
ALTIN(gr)

1.924,02

1,84%
BİST 100

8026.27

1,84%
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail malları boykot listesi ara ara gündem oluyor. İsrail – Filistin savaşı veya çatışması olduğunda boykot listesi Müslüman ülkeler başta olmak üzere dünyanın bir çok ülkesinde paylaşılıyor. İsrail’in savaşı artık savaş suçları ile birlikte yürüttüğü bu dönemde vatandaşlar, İsrail mallarına boykot kararı aldı. Boykot edilen ürünler internette tüm sosyal medya mecralarında paylaşılıyor.

İsrail malları boykot listesi yeniden gündemde!

İsrail malları boykot listesi sosyal medya platformlarında durmadan paylaşılıyor. İçlerinde tamamen yerli ürün zannettiğiniz mallar dahi bulunuyor. Öte yandan bir çok ürünün listede olması ise herkesi şaşırtıyor. İçlerinden bazıları ise yıllarıdır zaten bildiğimiz ürünlerdir. Peki bu ürünlerin satışları şuan ne durumdadır? Savaşın 2.haftası bitmek üzere ve konu ile ilgili merak edilen şey ise, acaba bu ürünlerin satış oranı yüzde kaç düştü! Bu konu hakkında henüz net bir bilgi yok. Zaten konunun gündem olması yeni sayılır. Önümüzdeki aylarda bu durum ile ilgili net bir bilançonun konuşulması bekleniyor.

İsrail ürünlerinin milli sermayeye katkısı ne kadar oluyor? Tam olarak Türkiye ekonomisindeki yeri nedir? Kısacası bu boykotların bizim ekonomimizde problem yaratması mümkün mü? Öte yandan o ürünlerin müşterileri yerli markalara kayabilir. Bu nedenle ekonomideki durum tam olarak ne olur belli değil? Ya da bu konu ile ilgili ekonomistlerin görüşü önemli olacaktır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP