LeCun: Yapay zeka endişeleri yersiz!

LeCun: Yapay zeka endişeleri yersiz!

Yapay zeka için endişeler giderek artarken, ünlü bilim insanından rahatlatan açıklama geldi. Makine öğrenimi alanında, gezgin robotlar ve nörobilim konularında tanınan ünlü bilim insanı konu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

ABONE OL
Ekim 21, 2023 16:42
LeCun: Yapay zeka endişeleri yersiz!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapay zeka için endişeler giderek artarken, ünlü bilim insanından rahatlatan açıklama geldi. Makine öğrenimi alanında, gezgin robotlar ve nörobilim konularında tanınan ünlü bilim insanı konu ile ilgili açıklamalarda bulundu. Bilimsel çalışmalarıyla bilinen bilgisayar bilimcisi Yann LeCun, New York Üniversitesi’nde profesör olarak görev yapıyor. Ayrıca, Meta’da da yapay zekâ başkanı pozisyonunda çalışıyor. LeCun, yapay zekanın insan ırkını yok edebileceğine dair korkuların tamamen yersiz olduğunu öne sürdü. Mantıksız olduğunu ve gerçeklikten çok bilim kurguya dayandığını açıkladı.

Yapay zeka endişeleri yersiz!

Ünlü bilgisayar bilimcisi LeCun, Financial Times’a verdiği röportajında çok önemli bir konuşma yaptı. Öyle ki insanların “Terminatör” gibi bilim kurgu filmleriyle, yapay zekanın insanlık için bir tehdit oluşturduğunu düşünmeye şartlandırıldığını söyledi. Ayrıca konuşmasına şöyle devam etti: “Eğer en zeki insanların diğerlerine hükmetmek istediği doğru olsaydı, o zaman Albert Einstein ve diğer bilim insanları hem zengin hem de güçlü olurlardı, ama ikisi de değillerdi” diyerek konuya açıklık getirdi.

Yann Lecun

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP