Naci Görür yine uyardı: Yer altında ciddi sıkışma var!

Naci Görür yine uyardı: Yer altında ciddi sıkışma var!

Naci Görür yine uyardı! Sabah saatlerinde Van Gölü'nde yaşanan deprem yine korkuttu. Saat 08.05'te meydana gelen 4 büyüklüğündeki deprem, bir uyarıcı niteliğinde olup sıkışmaların arttığına işaret ediyor.

ABONE OL
Ekim 21, 2023 16:22
Naci Görür yine uyardı: Yer altında ciddi sıkışma var!
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Naci Görür yine uyardı! Sabah saatlerinde Van Gölü’nde yaşanan deprem yine korkuttu. Saat 08.05’te meydana gelen 4 büyüklüğündeki deprem, bir uyarıcı niteliğinde olup sıkışmaların arttığına işaret ediyor. Yer bilimci Prof.Dr.Naci Görür net bir şekilde yine uyarılarını tekrarladı. Bölge de yaşayanlar için bu durum büyük sıkıntı yaratabilir. Hazırlıklı olmaları yönünde uyarılarını yineledi.

Naci Görür: Ciddi sıkışma söz konusu

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD)’ın resmi internet sitesinde yer alan bilgiye göre, deprem Van Gölü’nden Tuşba ilçesine yaklaşık 3 kilometre uzaklıkta meydana geldi. Sarsıntının merkez üssüne derinliği ise yaklaşık 13 kilometre olarak kayda geçti. Öte yandan yer bilimci Prof. Dr. Naci Görür konu ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Naci Görür; “Van, Çakırbey’de 4,0 deprem oldu. Deprem Karayazı Fay Zonunun Van gölü doğusundaki devamında ve Erciş Fayının güneyinde olduğu gözleniyor. Yakında Akçift ve Kuşcu yörelerinde de benzer boyutta depremler olmuştu. Son 6 Subat depremlerinden sonra bunlar normal karşılanmalıdır. Bölge görece daha da sıkıştı” diyerek dikkatleri bir kere daha üstüne topladı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP