Ahmed Manasra Serbest Bırakıldı mı? Ahmed Manasra Son Durum!

Ahmed Manasra Serbest Bırakıldı mı? Ahmed Manasra Son Durum!

ABONE OL
Kasım 29, 2023 12:09
Ahmed Manasra Serbest Bırakıldı mı? Ahmed Manasra Son Durum!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Filistinli rehine, Ahmed Manasra’nın son durumu merak ediliyor. Google’da Ahmed Manasra serbest bırakıldı mı diye aranıyor. Peki gerçekten Ahmed Manasra serbest bırakıldı mı? İşte cevabı…

İsrail güvenlik güçleri, uzun yıllar cezaevinde tutuklu kalan Filistinli Ahmet Manasra’yı (21) bugün serbest bıraktı.

2015’te henüz 13 yaşındayken İsrail’in Kudüs’te bir olaya karıştığı iddiasıyla “terör” suçlamasıyla tutuklanan Manasra, bu süreçte cezaevinde ciddi psikolojik sorunlar yaşamıştı.

Manasra’nın avukatları, sağlık durumu nedeniyle derhal tahliye edilmesini talep etmişti. 8 yıl sonra bugün serbest kalan Manasra’nın durumu Filistin kamuoyunda sevinçle karşılandı.

Ancak uzun tutukluluk döneminin genç yaşta geleceğine etkileri endişe konusu oldu. Manasra, cezaevinden çıkış anını ailesiyle paylaştı.

Ahmed Manasra Kimdir? 13 Yaşındayken İsrail Tarafından Tutuklanan Filistinli Genç

Ahmed Manasra 2002’de Filistin’de doğdu. 2002’de İsrail güçleri tarafından 13 yaşındayken tutuklandı.

Kuzeni Hasan Manasra ile birlikte İsrail güçlerinin saldırısına uğradı. Hasan olay yerinde şehit olurken, Ahmed ağır yaralı olarak tutuklandı.

Filistinli Müslüman bir aileden gelen Ahmed’e İsrail tarafından “terör eylemi düzenlemek” suçlaması yöneltildi. Ancak bu iddia hiçbir şekilde ispatlanamadı.

Uzun süre İsrail cezaevlerinde kalan Ahmed, işkencelere maruz kaldı. Fiziksel ve psikolojik sağlığı bozuldu. Hafıza ve bilinç kaybı yaşadı.

Hukukçular, 13 yaşındaki bir çocuğun keyfi tutuklanmasına itiraz etti. Ancak Ahmed 9,5 yıl hapis yattıktan sonra 2023’de serbest bırakıldı.

Halen psikolojik sorunlar yaşayan genç, uzun hapis hayatının etkileriyle mücadele etti. Artık Ahmed Manasra özgür. İsrail, Ahmed Manasra’yı özgür bıraktı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP