Avukat Ergün Kazanır Çiğ köfte almaya çıktı boşanma dosyası çözdü

Avukat Ergün Kazanır Çiğ köfte almaya çıktı boşanma dosyası çözdü

ABONE OL
Kasım 25, 2023 23:03
Avukat Ergün Kazanır Çiğ köfte almaya çıktı boşanma dosyası çözdü
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Avukat Ergün Kazanır’ın hayatı beklenmedik bir şekilde değişti. Ünlü avukat, 3 yıl önce bir cumartesi günü sadece eşine çiğ köfte almaya çıkmıştı. Ancak birdenbire kendisini otomobil bayisinde zengin bir adamla araba kavgasında buldu. İşte Avukat Ergün Kazanır’ın ilginç hikayesi…

3 sene evvel bir cumartesi günü hanımın canı çiğ köfte çekti, dur dedim Beylikdüzü’nde çiğ köftesi güzel bir mekan var gidip alayım. Giyindim çıktım evden, şeytan bu dürtükleyecek ya dürtükledi beni, çok meşhur bir Alman Otomobil bayisinin önünden geçerken “bir bakayım araba var mı?” diye kırdım içeriye, ulan sen çiğ köfte almaya çıktın ne işin var araba bayiinde demeyin, erkek milleri boş zamanlarında sarı siteden araba bakar, biraz daha boş zamanı varsa bayide araba bakar.

Neyse uzatmayalım girdim içeriye, piyasa “araba yok” haberleriyle çalkalanıyor, ben de aslı var mı diye bi dolanayım dedim, elemana SUV bir araç sordum, “sadece 1 tane var, o da şurda, renk paket seçeneği yok” dedi. Bu arada arabayı değiştirmek gibi bir düşüncem de yok ha, iş olsun, 2 gün evvel hanım bulaşık makinesini değiştirelim demiş, ben de mümkün değil ayı zor döndürüyorum diye sallamışım. Mevzu dağılmasın arabayı incelemeye başladım, etrafında dolanıyorum, bir adamla bir kadın geldi, onlar da arabayı incelemeye başladı. Adam arabayı yanındaki

Kadına alacak, “tam bir kadın arabası” dedi. Ben inceden bi sinir oldum, koltuklara falan oturmaya başladım, adam belli ki zengin ama görgüsüz, üst baş yerinde, kadın karısı mı sevgilisi mi çözemedim ama adamın hareketlerine ifrit oldum. Şoför koltuğunda otururken yanıma geldi, Müsade eder misiniz biz ciddi alıcıyız demesin mi? Benim şalter attı. “Siz ciddi alıcısınız da ben oto yıkamacı mıyım?” Dedim, ben de ciddi alıcıyım diye ekledim, ulan neyin alıcısısın? Sen çiğ köfte alıcısısın. Adamda belli ki .ok gibi para var, o da bana ayar oldu, neyse dedim

Ben bu aracı almak istiyorum, o andan itibaren iş mantıktan çıktı başka bir noktaya evrildi, adam da geldi aynı satış temsilcisine “biz de bu aracı almak istiyoruz” dedi. Satış temsilcisi adil davrandı, öncelik beyfendinin dedi. Adam beni üstten aşağı bi süzdü, beyfendi alıcı gibi durmuyor ama neyse dedi. Eşofmanla çıkmışız evden, aslında adam haklı ama iş inada bindi, “alıyorum beyfendi, başka bayilere bakın siz” dedim. Satış temsilcisini adil sandık ama meğer bizi çarpıştırıyor, bana döndü, “nakit alacaksınız di mi?” Dedi. Yahu nakit nerde var, kredi Çekeriz diye düşündüm ben, “kredi yok mu?” Deyince zengin bebesi adam pis pis sırıttı, satış temsilcisi “kredi işlemleri biraz sürüyor, nakit düşünmüyorsanız beyfendiye opsiyonlayacağım” dedi. Vay babanın kemiğine, adam kimliğini çıkarıp satış temsilcisine uzattı mı? Ben iyice ayar oldum, “beyfendi artık ayıp ediyorsunuz, lütfen biraz rahat bırakın” dedim. Yandaki kızı yaşındaki kadın “sevgilim yanıma gel” deyince emin oldum, yanındaki karısı da değildi.

Hiç sorun yok, kaparoyu verelim kalanı Pazartesi hallederiz dedim. Sözleşmeyi imzaladım, adama pis pis bakış attım o da bana, çok pis kurulduk birbirimize, pazartesi arabayı almasa damlayıp alacağına da adım gibi emin oldum. Kolay mı sevgilisinin yanında parası geçmedi, sırasını beklemek zorunda kaldı hırbo. Çiğ köftemi de alıp eve geldim, hanım nerde kaldın deyince minik bir yalana sığındım, lastik patladı onu yaptırdım dedim. Araba aldım diyemezdim ya.

Pazartesi ilk iş eski arabamı galeriye verdim, bankadaki kara gün paralarını toparladım, bir arkadaştan da kalanı borçlanıp arabanın parasını denkleştirdim, hanıma da güzel bir iş var olursa arabayı değiştirecem, sen de ne istersen alırsın dedim. İş miş yok oysa. Arabayı aldım aradan 2-3 ay geçti ki bir kadın ofisimde, “boşanmak istiyorum, eşim beni aldatıyor hissediyorum ama delilim yok” dedi.

Kocasının hali vakti de yerindeymiş, marinada yatı bile varmış adamın, kadının çekişmeli boşanma sürecine dair gücü de olmadığından “avukat bey anlaşmalı boşanmaya ikna etmek için eşimi arar mısınız?” Dedi. Adamın telefonunu gösterirken fotosunu bir gördüm ki, bu bizim bayideki zengin hırbo, unutmam mümkün değil. Kadına bir şey söylemedim, kocanı sevgilisine araba alırken gördüm demek olmaz ya.

Eyy hayat sen bize daha neler neler gösterecen diyerek aradım adamı, adam beni tanımıyor tabi. Anlaşmalı boşanmaya da pek yanaşmıyor, “aldattığımı ispatlasın” falan diyor. Tepem attı, valla şu şu tarihte sizi sevgilinizle araç bakarken gören bir arkadaşı eşinize durumu anlatmış, mahkemeden o gün o bayideki kamera kayıtlarını isteyeceğiz deyince adam kuzu oldu. Tamam çirkinleşmeye gerek yok, ne istiyorsa yazsın boşanalım dedi. Ofise davet ettim, beni görünce bir tur şok yaşadı ama hiç çıkarmadı.

Kadın kocasının medeni hallerine epey şaşırsa da durumdan memnunduk, adamdan başka. Kadın hakkını aldı. Ben hakkımı aldım, o zamana göre iyi bir dosyaydı, öyle ki adamın elinden aldığım arabanın parasını karşılayacak bir vekalet ücreti almıştım… Kıssadan hisse, metresinize araba almaya giderken iki kere düşünün, ortalık avukat dolu…

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP