Ayı Domuz Yedi: Dünyada İlk Ayılar Et Yiyor!

Ayı Domuz Yedi: Dünyada İlk Ayılar Et Yiyor!

ABONE OL
Kasım 16, 2023 13:49
Ayı Domuz Yedi: Dünyada İlk Ayılar Et Yiyor!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tüm dünyayı şaşkına çevirecek mucizevi bir keşifle karşı karşıyayız! Doğa tarihinde yeni yazılacak bir sayfa…Kaz Dağları’ndaki fotokapan kameraları, inanılmaz bir görüntü yakaladı. Bölgede yaşayan bir boz ayı, avladığı bir domuzu tek başına bir bütün halinde yemeğe koyuluyor. Peki bu ne demek?

Milli Parklar Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan fotokapan görüntüleri, ayıların beslenme alışkanlıklarına ilişkin önemli bulgulara yer verdi.

Kaz Dağları bölgesinde geçen hafta alınan görüntülerde, bölgede yaşayan bir boz ayının domuz eti yediği net bir şekilde görüldü.

Uzmanlar tarafından yapılan değerlendirmede, bu kaydın ayıların beslenmesinde et tüketimini kesin olarak ortaya koyduğu ifade edildi. Daha önce ayıların besin çeşitliliğinde etin yer alabileceği varsayılırken, ilk defa böyle bir görüntüye ulaşıldığı belirtildi.

Bilindiği üzere ayıların beslenme alışkanlıkları mevsime ve bölgeye göre değişiklik gösterebiliyor. Genelde bitki kökenli gıdalar tüketildiği bilinen ayıların, aslında et kaynaklarını da diyetlerine dahil ettikleri anlaşıldı.

Bu kayıtın ayıların doğal yaşam alanları ve beslenme biçimleri hakkında önemli bulgular

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP