#Çiftçilere5000TLikramiye: Bugün Kabinede ÇKS Belgeli Emeklilere de 5 Bin TL Kararı
  • Yeniçağ Haber
  • GÜNDEM
  • #Çiftçilere5000TLikramiye: Bugün Kabinede ÇKS Belgeli Emeklilere de 5 Bin TL Kararı

#Çiftçilere5000TLikramiye: Bugün Kabinede ÇKS Belgeli Emeklilere de 5 Bin TL Kararı

ABONE OL
Kasım 20, 2023 10:29
#Çiftçilere5000TLikramiye: Bugün Kabinede ÇKS Belgeli Emeklilere de 5 Bin TL Kararı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki kabine toplantısında, ÇKS kaydı olan emekli çiftçilere ödenecek 5 bin TL’lik ikramiye konusunun gündeme alınacağı öğrenildi. Tarım sektörünün yakından takip ettiği bu konu, çiftçiler açısından oldukça önem arz ediyor.

Cumhuriyet’in 100. yılı nedeniyle geçtiğimiz ay 12 milyonun üzerinde emekliye tek seferlik ödeme yapılmıştı. Ancak bu kapsamda yer almayan ÇKS kayıtlı emekli çiftçiler, yapılacak kabine toplantısında kendilerine de ödeme yapılıp yapılmayacağını merak ediyor. Tarım sektörünün temsilcileri, çiftçilerin de diğer emekli gruplarıyla eşit haklara sahip olmasını talep ediyor.

Çiftçilikle uğraşanların önemli bir kesiminin emekli olduğu düşünüldüğünde, on binlerce çiftçi ailesinin bu ödemeden faydalanmasının, onların gelir düzeylerine olumlu katkı sağlayacağı ifade ediliyor. Zira son dönemde girdi maliyetlerindeki artışlar nedeniyle çiftçilerin zor günler geçirdiği biliniyor. Tarım sektörünün tüm paydaşları, kabine toplantısından alınacak olumlu bir kararın, sektörün sorunlarının çözümüne de katkı sunacağı görüşünde.

Çiftçilerin yıllardır ürettiği ürünler sayesinde milletin sofrasına ulaşırken, onların da gelir düzeylerinin artırılmasının önemine dikkat çeken analistler, bir defaya mahsus özel ödemenin tarımsal üretime verilecek desteğin de bir göstergesi olacağını belirtiyor. Öte yandan ÇKS emeklilerinin de diğer emekli gruplarıyla aynı hak ve ödemelere sahip olması gerektiği vurgulanıyor.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP