Doğalgaz Bedava mı: Ücretsiz Doğalgaz Desteği Devam Ediyor mu?

Doğalgaz Bedava mı: Ücretsiz Doğalgaz Desteği Devam Ediyor mu?

ABONE OL
Kasım 27, 2023 19:02
Doğalgaz Bedava mı: Ücretsiz Doğalgaz Desteği Devam Ediyor mu?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Son günlerin en çok araştırılan konularından biri doğalgaz faturaları oldu. Soğuk havaların gelmesiyle birlikte ısınma giderleri mercek altına alındı. Peki gerçekten doğalgaz bedava mı? Araştırmalarımızdan elde ettiğimiz bulguları sizlerle paylaşıyoruz.
Son günlerde hava şartlarının kötüleşmesiyle birlikte vatandaşlar ısınma giderlerini yakından takip etmeye başladı. Geçtiğimiz dönemde başlatılan 25 metreküp ücretsiz doğalgaz kampanyasının uygulanıp uygulanmayacağı merak konusu oldu.

Kampanyanın Devamı

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan (EPDK) alınan bilgilere göre, 25 metreküp ücretsiz doğalgaz desteği şu an için devam etmektedir. Kampanya süresi 1 Mayıs 2024 tarihine kadar uzatılmış durumda.

Nasıl Yararlanılıyor?

Destek her ay yenilenmekte, yeni dönemde tekrar 25 metreküp sıfırdan başlamaktadır. Vatandaşlar ilk 25 metreküp doğalgazı ücretsiz olarak kullanabilmektedir. 25 metreküp üzerindeki kullanım ise faturalarla ödenmektedir.

Tasarruf Miktarı Nedir?

Bir metreküp doğalgazın fiyatı yaklaşık 4 TL’dir. 25 metreküp ücretsiz kullanım ise aylık 100-110 TL arasında bir destek demektir. Vatandaşlar kış aylarında önemli ölçüde tasarruf sağlayabilecektir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP