Erciyes Kayak Merkezi’nde Teleferikte Mahsur Kalan 6 Kişi Kurtarıldı

Erciyes Kayak Merkezi’nde Teleferikte Mahsur Kalan 6 Kişi Kurtarıldı

ABONE OL
Kasım 16, 2023 16:08
Erciyes Kayak Merkezi’nde Teleferikte Mahsur Kalan 6 Kişi Kurtarıldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Erciyes Kayak Merkezi’nde mevsim öncesi yapılan kurtarma tatbikatında 60 kişilik ekibin çalışmaları izlendi.

Senaryo gereği teleferikteki 6 kişi kurtarılırken, ekipler koordineli bir şekilde hareket etti. İtfaiye, sağlık ekipleri ve AFAD katılırken tatbikat başarıyla tamamlandı.

Erciyes A.Ş. ve Jandarma yetkilileri tatbikatın önemine dikkat çekti. Olası kazalarda ekiplerin koordinasyonunu tesis edebilmek için böyle çalışmaların yapıldığı belirtildi.

Tatbikatta teknik arızaya da yer verildi. Arıza hızla giderildikten sonra kurtarma operasyonu devam etti.
Kayseri Erciyes A.Ş. Pist Güvenlik ve Düzenleme Müdürü Recep Karakaş, tatbikat sonrası yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin en büyük ve en güvenilir kayak merkezi olan Erciyes’imizde geleneksel hale gelmiş olan halatlı kurtarma tatbikatını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Bu tür tatbikatlar bizim için her türlü olumsuz şartlara karşı kendimizi geliştirmemiz açısından daha önem arz etmektedir. Güzel de tatbikat oldu” diye konuştu.
Türkuaz Su Altı ve Akarsu Arama Kurtarma ekibi yetkilisi Deniz Temel ise “Her yıl Erciyes A.Ş. ve JAK koordinesinde yapılan mekanik tesis kurtarma tatbikatına katılıyoruz. Geleneksel hale dönüştü. Hem eğitim anlamında hem de oluşabilecek kaza durumunda tatbikatlarımızı gerçekleştirmiş oluyoruz” dedi.
Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Afet Koordinasyon Amiri Orhan Canpolat da “Oluşabilecek her türlü afet ve felaketlerde 7 gün 24 saat görevimizin başındayız. En ufak bir tehlikeye olumsuz duruma mahal vermemek adına görevimizin başındayız. Erciyes A.Ş. ile jandarma ekiplerimiz ve tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP