0

BEĞENDİM

ABONE OL

Esenyurt’ta 4 günde ters yöne giren 150’den fazla aracın lastiğini patlatan kapanın yanında lastikçi bulunması gündem oldu. O anlar sosyal medyada gündem oldu. 

Dünyanın en iyi konumuna sahip lastikçi yorumları yapılan lastikçi için, ilginç yorumlarda bulunuldu. Esenyurt Belediyesi’nin yol güvenliği ve insanların can sağlığı için yaptığı çalışmalar kapsamında, trafik kazaların önüne geçmek için yaptığı yol kapanını, bir lastikçi fırsata çevirdi. Lastikçi dükkanın hemen önünde yer alan yol kapanında lastikleri patlayan araçları, ”Gel abi” diyerek yol kapanının hemen yanında yer alan lastikçi dükkanına davet etti. Bir takipçi ise, ”Üniversitede “Guerrilla Marketing” için verdiğim örnek buydu, gerçekte yapıldığını görünce duygulandım” dedi. Peki Guerrilla Marketing nedir.

Guerrilla Marketing nedir?

Guerrilla Marketing, düşük bütçeli, yenilikçi ve kreatif pazarlama yöntemleri kullanarak marka farkındalığının ve satışların arttırılmasını amaçlayan bir pazarlama yaklaşımıdır.

Guerrilla pazarlama stratejilerinde geleneksel pazarlama araçları yerine sosyal medya, sokak reklamları, etkinlik marketingi gibi yöntemler kullanılır.

Hedef kitleye ulaşmak ve onların dikkatini çekmek için farklı kanallardan yararlanılır. Guerrilla pazarlama ile markanın varlığı ve mesajı kalabalık kitlelere ulaştırılabilir.

Bütçe kısıtlamalarına rağmen yaratıcı fikirlerle tüketiciye ulaşmak guerrilla pazarlamanın temel amacıdır. Küçük çaplı faaliyetler büyük etki yaratabilir.

Kısaca guerrilla pazarlama, düşük bütçelerle yenilikçi fikirlerle hedef kitle ile etkileşimi ve marka farkındalığını artırmayı amaçlar.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP