İsrail Bakanı Gazzeyi  Atom Bombası İle Tehdit Etti: Atom Bombası Bir Seçenek
  • Yeniçağ Haber
  • GÜNDEM
  • İsrail Bakanı Gazzeyi  Atom Bombası İle Tehdit Etti: Atom Bombası Bir Seçenek

İsrail Bakanı Gazzeyi  Atom Bombası İle Tehdit Etti: Atom Bombası Bir Seçenek

ABONE OL
Kasım 5, 2023 15:01
İsrail Bakanı Gazzeyi  Atom Bombası İle Tehdit Etti: Atom Bombası Bir Seçenek
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İsrail Kültür Bakanının Ülkede Yankı Uyandıran Açıklamaları, İsrail Bakanı, Gazze’ye atom bombası atılmasının ihtimaller arasında olduğunu söyledi.

İsrail Kültür Bakanı Amichai Eliyahu, bir radyo programında yaptığı Gazze ile ilgili açıklamalarla tepki çekti.

İsrail Kültür Bakanı Amichai Eliyahu’nun bir radyo programında yaptığı Gazze ile ilgili açıklamalar büyük tepki çekti. Bakan Eliyahu programda, Gazze’ye insani yardımların kesilmesi ve bölgenin tekrar işgal edilerek Yahudi yerleşimcilerin yerleştirilmesi gerektiğini iddia etti.

Programcının Gazze’ye nükleer silah kullanımının bir seçenek olup olmadığı sorusuna ise Bakan “Bu ihtimaller arasındadır” yanıtını verdi. Başbakan Benjamin Netanyahu, Bakan Eliyahu’nun bu sözlerinin ardından onu derhal hükümet toplantılarından uzaklaştırdığını duyurdu.

 

Eski Başbakan Yair Lapid, Bakan Eliyahu’nun sözlerini “çılgınca” olarak nitelerken, Savunma Bakanı Benny Gantz da iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti. Kamuoyunda Bakanın sözleri büyük bir tepkiyle karşılandı. Punditler, sözlerin bölgedeki gerilimi tırmandırabileceği endişesini dile getirdi.

Uzmanlar, İsrail’in Gazze’ye yardım politikası ve Filistinli mültecilerin geleceği konusunda tansiyonu yükseltebilecek bu tür açıklamalardan kaçınılması gerektiğini belirtti. Bakanın sözlerinin yankılarının neler olacağı merak konusu olurken, hükümet sözcüleri durumu yatıştırıcı açıklamalarda bulundu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP