0

BEĞENDİM

ABONE OL

Mardin’de öğleden sonra ani bir hava değişimi yaşandı. Kent sakinlerini şaşırtan gelişmeler habercilerimiz tarafından bize aktarıldı.Çöl tozu, Mardin’de gündüzü, geceye dönüştürdü.

Saat 15.00 sıralarında havanın renginin birden tabakasının renginin turuncuya dönmesiyle başlayan olayda, Mardin’in adeta kum fırtınasına tutulduğu ifade edildi.

Kentin her yerini kahverengi bir bulut kapladı. Görüş mesafesi sadece birkaç metreye kadar düştü. Vatandaşlar ilk başta ne olduğunu anlayamadıkları bu durum karşısında şaşkınlık yaşadı.

Hemen haber merkezimize ulaşan ilk bilgilere göre; Mardin’i saran kum tozu ve çöl tozu karışımından oluşan bulutun sebebinin Suriye’deki fırtınalardan gelen çöl  tozu olduğu tahmin ediliyor.

Kısa sürede tüm şehri saran toz bulutu, günlük yaşamı olumsuz yönde etkiledi. Bazı bölgelerde yer yer ince bir toz tabakası oluştu. Vatandaşlar evlerine kapandı.

 

Nefes darlığı ve göz irritasyonu şikayetiyle sağlık kuruluşlarına başvuranlar oldu. Ekipler anında müdahale ederek gereken tedavileri uyguladı.

 

Uzmanlar, bulutun etkisiyle havanın renginin turuncu ve sarıya bürünmesinin normal olduğunu ancak sağlık açısından risk oluşturabileceğini ifade etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP