Pazar Günü Fırtına Var Mı? Kapı, Pencere, Çatınıza Sahip Çıkın Çok Güçlü Geliyor.
  • Yeniçağ Haber
  • GÜNDEM
  • Pazar Günü Fırtına Var Mı? Kapı, Pencere, Çatınıza Sahip Çıkın Çok Güçlü Geliyor.

Pazar Günü Fırtına Var Mı? Kapı, Pencere, Çatınıza Sahip Çıkın Çok Güçlü Geliyor.

ABONE OL
Kasım 18, 2023 19:55
Pazar Günü Fırtına Var Mı? Kapı, Pencere, Çatınıza Sahip Çıkın Çok Güçlü Geliyor.
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Pazar Günü Fırtına Beklenen iller hangileridir? Pazar Günü Fırtına var mı? çatı, pencere, kapı sımsıkı kapatın! Pazar günü geliyor…

Meteoroloji uzmanları, bugün yaptığı değerlendirmede 66 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı verdiğini açıkladı. Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Şenol, ülke genelinde yağışların yoğun olacağını belirterek, alınması gereken önlemlere dikkat çekti.

Sarı uyarı verilen illerimizden Ankara, İstanbul, İzmir başta olmak üzere Marmara, Ege ve Akdeniz bölgelerinin kıyı illerinde yağışların yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor. Turuncu kodlu uyarı verilen Adana, Konya, Kayseri gibi iç kesim illerimizde de yağışlar şiddetini arttırabilir.

Meteoroloji uzmanları, özellikle yağışların etkili olacağı illerde ani sel, su baskını, toprak kaymaları gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması çağrısında bulundu. Ayrıca Marmara, Ege ve Akdeniz kıyılarında rüzgarın fırtına şiddetine ulaşabileceği, bu illerimizde de tedbirli davranılması gerektiği uyarısında bulunuldu.

Hava durumu ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz. Vatandaşlarımızdan, Meteoroloji uyarılarına hassasiyet göstermelerini özellikle rica ediyoruz. Can ve mal güvenliği her şeyden önemlidir.

Pazar Günü Fırtına Var Mı?

Meteorolojik son veriler doğrultusunda, bu pazar günü Marmara ve Ege kıyılarında fırtınanın etkili olacağı uyarısında bulundu.

Meteoroloji uzmanlarından aldığımız bilgiye göre, pazar sabah saatlerinden itibaren Marmara, Ege ve Akdeniz’de rüzgârın kuzey ve kuzeybatı yönlerden şiddetini arttıracağı tahmin ediliyor. Özellikle İstanbul, Bursa, Balıkesir, İzmir gibi kıyı şehirlerimizde rüzgarın 70-90 km/saat ortalamasını geçen fırtına şeklinde eseceği öngörülüyor.

Bu illerimizde denize açılmamaları ve kıyı bölgelerinden uzak durulması uyarısında bulunuldu. Ayrıca ağaç devrilmesi, çatı uçması gibi olaylara karşı da dikkatli olunması gerektiğini hatırlatan yetkililer, evden çıkışlar sırasında gerekli tedbirlerin alınmasını önerdiler.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP