Son Dakika Haber 20 Kasım 2023 İstanbul’da O İlçedeki Okullara kar tatili Verildi!

Son Dakika Haber 20 Kasım 2023 İstanbul’da O İlçedeki Okullara kar tatili Verildi!

ABONE OL
Kasım 19, 2023 16:30
Son Dakika Haber 20 Kasım 2023 İstanbul’da O İlçedeki Okullara kar tatili Verildi!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul’da cumartesi günü başlayan ve pazar günü şiddetini artıran kar yağışlarının ardından İstanbullular, yarın okullarda eğitime ara verileceği endişesi taşımaya başladı. Soğuk hava şartlarının devam etmesi beklenirken, vatandaşların gündemine oturan ana soru “Pazartesi günü İstanbul’da okullar açılacak mı?” oldu.

Öğrenciler ve veliler kar yağışı sonrası okulların tatil edilip edilmeyeceğini, kar yağışının şiddetine ve yarınki hava tahminlerine göre bu kararın alınıp alınmayacağını merak ediyor.

ŞİLE’DE KAR YAĞIŞI NEDENİYLE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Şile’de etkili olan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle İstanbul Valiliği tarafından ilk ve ortaokullarda pazartesi günü eğitime bir gün süreyle ara verildiği açıklandı.

Valilikten aldığımız bilgiye göre, Şile ilçesinde dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı ve soğuk hava sebebiyle bazı bölgelerde ulaşımda aksamalar yaşandı. Kar kalınlığının yarın sabah saatleri itibariyle 15-20 santimetreye ulaşması bekleniyor.

Kurulda alınan karara göre, Şile ilçesindeki tüm ilk ve ortaokullarda 20 Kasım Pazartesi günü eğitime ara verilecek. Ayrıca kamu kurumlarında görevli hamile, engelli ve kronik hastalığı olan personel için de idari izin kararı alındı.

Akşam ve gece saatlerinde yeniden başlayabilecek kar yağışı ve tipi riski nedeniyle, Şile Kaymakamlığı durumu yakından takip ediyor. Gelişmeler doğrultusunda eğitime ara verilen süre uzatılabilir.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP