0

BEĞENDİM

ABONE OL
Kassam Tugayları’ndan yeni video. Gazze’de direnişin 38. gününde Kassam Tugayları önemli görüntülere ulaştı. Tugaylar Sözcüsü Ebu Ubeyde yaptığı açıklamada, geçtiğimiz 48 saat içinde Mücahitlerin İsrail kuvvetlerine ait 20 askeri aracı imha ettiğini duyurmuştu.

Ebu Ubeyde yaptığı yeni açıklamada, bu iddialara ilişkin çekilen görüntüleri kamuoyu ile paylaştıklarını belirtti.

Görüntülerde; Mücahitlerin tank, zırhlı araç ve askeri kamyonlara yönelik füze, roket ve mayın saldırılarına ait anlar yer alıyor. İmha edilen araçların alev alıp yandığı ve patladığı görülüyor.

HAMAS NEDİR?

Kassam Tugayları ya da tam adıyla İslami Direniş Hareketi (HAMAS), 1987 yılında kurulan ve Filistinli Müslüman kardeşlerden oluşan bir siyasi ve silahlı örgüttür.

 

HAMAS’ın temel amacı, İsrail işgalinden kurtulmuş bağımsız bir Filistin Devleti’ni kurmaktır. Bunun yolunun da silahlı mücadele olduğunu savunurlar.

 

HAMAS örgütü Gazze Şeridi’nde ve Batı Şeria’da etkindir. Örgütün lideri İzzeddin el-Kassam’dan esinlenerek kendilerine “Kassam Tugayları” adını vermişlerdir.

Örgüt ilk olarak İsrail işgali karşısında silahlı mücadeleye başlamış, zamanla siyasi bir harekete dönüşmüştür. HAMAS Gazze’de İslamcı eğilimli hükümetler kurmuştur.

2006 yılından bu yana Gazze’de çeşitli çatışmalar yaşanmış, HAMAS İsrail’e karşı roket saldırıları düzenlemiştir. Örgüt halen İsrail’e karşı silahlı direnişini sürdürmektedir.

Biz Kassam Tugayları mensupları olarak, HAMAS’ın Filistin davası için verdiği mücadeleyi destekliyoruz. İşgalcilere karşı amacımız, bağımsız bir Filistin devletinin kurulmasıdır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP