Tarım ve Orman Bakanlığı 2024 Yılı Bütçesi Açıklandı: 16.9 Milyar TL Destek Ödemesi Müjdesi
  • Yeniçağ Haber
  • GÜNDEM
  • Tarım ve Orman Bakanlığı 2024 Yılı Bütçesi Açıklandı: 16.9 Milyar TL Destek Ödemesi Müjdesi

Tarım ve Orman Bakanlığı 2024 Yılı Bütçesi Açıklandı: 16.9 Milyar TL Destek Ödemesi Müjdesi

ABONE OL
Kasım 13, 2023 18:33
Tarım ve Orman Bakanlığı 2024 Yılı Bütçesi Açıklandı: 16.9 Milyar TL Destek Ödemesi Müjdesi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tarım ve Orman Bakanlığının 2024 yılı bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülüyor. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, görüşmenin ardından açıklama yaptı. 

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Ethem Yumaklı, üreticilerin yanında olmaya devam ettiklerini belirterek, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) hububat alımlarında tarihi bir rekora imza attığını açıkladı.

Yumaklı, TMO’nun bu yıl hububat alım noktası sayısını 510’dan 614’e, günlük ortalama alım miktarını da 110 bin tondan 210 bin tona yükselttiğini ifade etti. Böylelikle TMO’nun bugüne kadarki en yüksek günlük alım rekorunun kırıldığını duyuran Bakan Yumaklı, üreticilerin verimli bir sezon geçirmelerine destek olmak amacıyla bu adımların atıldığını söyledi.

Bakan Yumaklı ayrıca, bu yıl üreticilere destek ödemeleri kapsamında şimdiye kadar 5.4 milyar TL değerinde avans ve destek ödemesi yapıldığını, alımlar bittiğinde bu rakamın 16.9 milyar TL’ye ulaşacağını açıkladı. 

İşte Bakan İbrahim Yumaklı’nın konuşması: ”

Üretici dostu politikalar ve fiyat istikrarını sağlamak için TMO, Çaykur, Türkşeker, Tigem ve ESK gibi güçlü kuruluşlarımızla üreticilerimizin yanında olmaya devam ediyor, alın terlerine sahip çıkıyoruz.TMO alım noktası sayısını 510’dan, 614’e çıkardık.Günlük hububat alım miktarını 110 bin ton dan 210 bin tona çıkardık.  Böylelikle TMO tarihindeki alım rekorunu kırdı. Pancar üretimimiz, Üreticimize bugüne kadar 5.4 milyar TL detek ve avans ödemesi yaptık. Bu rakam alımlar tamamlandığında, yaklaşık 16.9 milyar TL’ye ulaşacaktır.”

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP