Tokat Ya Uçmaktan Korkuyor Ya Da Bilet Fiyatları Pahalı!

Tokat Ya Uçmaktan Korkuyor Ya Da Bilet Fiyatları Pahalı!

ABONE OL
Kasım 25, 2023 10:21
Tokat Ya Uçmaktan Korkuyor Ya Da Bilet Fiyatları Pahalı!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tokatlıların, büyük çoğunluğunun 550 milyonluk Tokat Havalimanı’ndan faydalanamadığı ortaya çıktı.

2023 yılının Tokat Havalimanını ilk 10 ayda sadece yaklaşık 124 bin kişi kullandı. Uzmanlar, Tokatlıların uçak korkusu ya da bilet fiyatlarından şikâyet ettiğini belirtti.
Tokat Havalimanı’nın 2023 yılının Ocak-Ekim dönemini kapsayan ilk 10 ayında 122 bin 313 iç hat ve 2 bin 10 dış hat olmak üzere toplam 124 bin 323 yolcu uçuş yapıldı. Havalimanı yolcu kapasitesi 2 milyon olarak belirlenirken, gerçekleşen yolcu sayısının kapasitenin sadece yüzde 6’sını oluşturması dikkat çekti.

Tokat-İstanbul seferleri için biletlere 1.600-1.800 TL arasında fiyat biçiliyor. Yolcuların seyahat bütçesini zorlayan bilet fiyatları, insanları alternatif taşımacılığa yönlendiriyor. Bunun yanı sıra bölge ekonomisinin zayıf olması ve ülke genelinde yüksek seyreden enflasyonun insanların seyahat bütçelerini kısıtladığı düşünülüyor. Beklenilen turist sayısının da gerçekleşmediği düşünüldüğünde, bölgenin tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtımına yönelik çalışmaların hızlandırılması gerektiği konusunda uzmanlar fikir birliğine vardı. Öte yandan, beklenen yolcu kapasitesini karşılayamayan havalimanları için özel fiyatlandırma seçenekleri sunulması yönünde uzmanlar görüş bildirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP