Tokat’ta Bir Tavus Kuşu Arabaları Didiklediği İçin CİMER’E Şikayet Edildi
  • Yeniçağ Haber
  • GÜNDEM
  • Tokat’ta Bir Tavus Kuşu Arabaları Didiklediği İçin CİMER’E Şikayet Edildi

Tokat’ta Bir Tavus Kuşu Arabaları Didiklediği İçin CİMER’E Şikayet Edildi

ABONE OL
Kasım 2, 2023 14:20
Tokat’ta Bir Tavus Kuşu Arabaları Didiklediği İçin CİMER’E Şikayet Edildi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Tokat Niksar’da yaşanan ilginç bir olay sosyal medyada büyük ilgi gördü. Niksarlılar isimli Facebook sayfasının yöneticisi Saime Gökçe Tüzemen, sayfada CİMER’e şikayet edildiğini öğrendiği bir tavus kuşunun fotoğrafını paylaştı.

Tokat Niksar’da bir mahallede Emekli öğretmen Ziynet Gökçe’ye ait olan tavus kuşu, komşularınca Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet edildi.Komşular tarafından daha önce de şikayet konusu yapılan kuşun, arabaların didiklendiği iddia edildi. 

Tavus Kuşu’nun şikayet edildiğini, CİMER’den eve gelen uyarı kağıdıyla öğrendiklerini belirten Saime Gökçe Tüzemen, “CİMER’e şikayet edilmesini eve gelen kağıtla öğrendik. Kuş benim değil, ablamın. Komşular daha önce de şikayetçi olmuşlar. Arabalarını didiklediği için. 7 gün süre verilmiş” ifadelerini kullandı.CİMER tarafından gönderilen uyarıda, Tavus Kuşu’nun 7 gün içinde uzaklaştırılması istendi.

Gönderi altında tavus kuşuna destek mesajları yağdı. Bir kullanıcı “Bu kuş onlardan akıllıdır” yorumunu yaparken, bir diğeri “Niksar’da mı yoksa dünyada mı bir ilk acaba?” diye sordu.

Olay ilçede yankı uyandırırken, sosyal medyada da büyük ilgi gördü. Tavus kuşunun akıbeti ise merak konusu oldu.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP