Uçan Araba 5 Milyon TL’den Satışa Çıktı: 6 Dakika Havada Kaldı

Uçan Araba 5 Milyon TL’den Satışa Çıktı: 6 Dakika Havada Kaldı

ABONE OL
Kasım 14, 2023 09:57
Uçan Araba 5 Milyon TL’den Satışa Çıktı: 6 Dakika Havada Kaldı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD’nin Washington eyaletinde yer alan Grant County Uluslararası Havaalanı’nda gerçekleştirilen test uçuşuyla, “uçan spor araba” olarak tanımlanan Samson Sky Switchblade’in ilk uçuşu başarıyla tamamlandı.

Switchblade’in tasarımcısı ve Samson Sky CEO’su Sam Bousfield, 14 yıllık tasarım ve test sürecinin ardından ilk uçuşun önemine dikkat çekti. Deneyimli pilot Robert Moehle, aracı 500 fit yüksekliğe kadar uçurarak altı dakika havada kaldı.

Seyahatleri hızlandırması beklenen Switchblade’in tahmini satış fiyatı 170 bin Amerikan Doları olarak açıklandı. 57 ülkeden 2.300’den fazla ön sipariş alan araç, motosiklet statüsünde yer alacak.

Üç tekerlekli dizaynı sayesinde 200 km/saat hıza ulaşabilen Switchblade, 13.000 fit yüksekliğe çıkıp 500 km menzile sahip. Ancak prototip aşamasında olan araç, üretim öncesi testlerden geçecek.

Samson Sky, test verileriyle üretim mühendisliğini tamamlamayı, birkaç prototip üretmeyi hedefliyor. Uçan bir aracın ilk defa üretime geçeceğinin habercisi olan bu gelişme, ulaşım alanında yeni ufukların açılacağına işaret ediyor.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP